ویروس کرونا

شیوع ویروس کرونا از چین آغاز شد و مرکز بیماری شهر ووهان با تقریبا ۹ میلیون نفر جمعیت بوده است. اکنون بیماری در بیش از ۱۱۰ کشور گسترش پیدا کرده و گسترش آن در ایران و ایتالیا از سوی کارشناسان "بسیار جدی"‌ خوانده شده است.1


قبلا فکر می‌کردند که کرونا عفونت حاد ریوی و تنفسی است، اما با گذشت زمان متوجه شدند که بیشتر مکانیزمی عروقی در همه بدن است از قلب گرفته تا سایر اندام‌های بدن و این خطرناک‌تر است به همین دلیل است که این بیماری سکته‌های قلبی و مغزی ایجاد می‌کند. البته در همه بیماران این اتفاق نمی‌افتد، بلکه برخی نوع معمولی بیماری را می‌گیرند، اما در موارد شدید مکانیزم عملش می‌تواند به صورت ایجاد سکته نیز باشد. در جوانان که عادت به کم‌خونی ندارند، یک دفعه تمام رگ‌های کوچک متورم شده و در برخی از آن‌ها لخته‌های خونی ریز ایجاد می‌شود و بر همین اساس فرد دچار سکته قلبی، مغزی و یا نارسایی شدید ریه می‌شود.

به نظرم تفاوتی نداره، در صورت ورود فرد مبتلا به ویروس کرونا و تنفس در محیط بسته، هر دو کولر به جهت جریان دادن به هوا میتونن باعث انتقال ترشحات تنفسی بشن. پیشنهاد شده که تا حد امکان از وسایل سرمایشی استفاده نکنین و هوای تازه رو به محل حضور افراد وارد کنین.چون احتمال می‌رود با لمس کردن سطوح آلوده بیشتر، ویروس به نقاط بیشتری منتقل شود. درآوردن نادرست دستکش و کمتر شستن دست‌ها هم به انتقال بیشتر ویروس منجر می‌شود.


دود کردن اسپند خاصیت ضد عفونی کننده داره و می‌تونه کوتاه و مقطعی مورد استفاده قرار بگیره ولی چون اسپند باعث خشکی مجاری تنفسی می‌شه ممکنه استفاده زیاد از اون برای مقابله با ویروس کرونا خیلی کمک کننده نباشه.


همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در نبود واکسن موثر تا هنگامی که دست کم ۷۰ درصد جمعیت به ویروس مبتلا نشن و به اون ایمن نشن، پایان نمیپذیره. پس بروز موج دوم یا سوم بیماری گریزناپذیره چرا که هنوز افراد زیادی وجود دارن که به ویروس مبتلا نشدن و نسبت به آن مصونیت ندارن.

موج دوم یا موج سوم شیوع کرونا تعریف کمیتی دقیقی نداره و شیوع مجدد بیماری پس از کاهش ابتدایی در شمار اولیه موارد رو میشه موج دوم یا سوم دونست.رعایت نظافت شخصی، شست و شوی دست ها به مدت 30 ثانیه و پوشیدن دستکش و گذاشتن ماسک فعلا مهمترین کاریه که انجام میدیم


کرونا از طریق جفت و یا شیر مادر منتقل نمی‌شود، اما مادر آلوده از راه ترشحات تنفسی و بدون رعایت نکات ایمنی ممکن است، نوزادش را به کووید-19 آلوده کند. مادر می‌تواند بعد از تولد به نوزادش شیر بدهد، اما باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کند و زمانی که می‌خواهد نوزاد را بغل...

(مشاهده کامل پاسخ)

داروی آزیترومایسین موثرترین دارو در درمان کرونا تا به حال شناخته شده 


گیرنده ویروس برخی بیماری‌های تنفسی تنها در ریه قرار دارد اما گیرنده کروناویروس در نقاط مختلف بدن از جمله در دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی، کلیه ها، قلب و دستگاه عصبی وجود دارد. این ویروس، در هر جا که گیرنده آن وجود دارد می‌تواند قرار بگیرد و عمل کند بنابراین می‌تواند مشکلات دیگری به ویژه عوارض کلیوی را حتی در افراد بدون بیماری زمینه‌ای ایجاد کند.


با توجه به اینکه ویروس کرونا در همه بدن فرد مبتلا رسوخ می‌کند، به همین دلیل امکان انتقال آن از طریق رابطه زناشویی وجود دارد. وقتی یک بیماری در خون و همه جا وجود دارد، در ترشحات واژینال و اچ ای وی و بقیه موارد هم خواهد بود. بنابراین اگر فردی مبتلا به ویروس کرونا باشد به طور حتم انتقال دهنده ویروس هم خواهد بود.


ابتدا دستها را با آب و صابون بشویید، سپس عینک را خیس و مرطوب کرده و به لنز‌ها صابون بزنید، سپس عینک را زیر آب گرم شسته و به آرامی آن را با یک حوله یا پارچه خشک کنید. توجه داشته باشید که آب و صابون بر روی لنز‌ها مانند یک کلاه عمل می‌کند و باعث کاهش فشار بر سطح لنز‌ها می‌شود.


امکان داره ویروس‌ها به سطوح توالت و نواحی اطراف آن بچسبند و شما با لمس کردن آن سطوح آلوده، آلوده شوید. باید قبل از کشیدن سیفون درپوش توالت فرنگی را ببندید و مطمئن شوید که پس از استفاده از توالت دستان خود را بطور کامل می‌شویید. برای رعایت موارد بهداشتی در زندگی روزمره باید شیر‌های آب، روشویی‌ها و دستگیره‌های در را به طور کامل ضدعفونی کنید.

پزشکان میگن چون این بیماری جدیدی هست و هنوز به صورت کامل شناخته شده نیست، نمیشه به قطعیت گفت که از طریق زخم منتقل میشه یا نه. ولی برای اطمینان بهتره کسانی که دچار زخم در پوست هستن، به ضدعفونی، پانسمان و مراقبت ویژه از زخم دقت کنن.


متاسفانه به نظر میرسه علتش این هست که مردم فکر کردن خطر کرونا کم شده و فاصله اجتماعی رو رعایت نکردن. به اصول بهداشتی و خودمراقبتی مثل استفاده از ماسک و دستکش هم دقت نکردن. بازارها و شهر پررفت و آمد شده و نتیجه اش چیزی شده که الان شدت کرونا رو در استان خوزستان زیاد کرده.


کرونا

به دلیل اینکه بیشتر مردم این شهر مراسم عزا و عروسی هاشون رو همچنان تو دوران کرونا برگزار می کردن و توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری ها نداشتن


کودکان آلوده ممکن است بدون علامت باشند یا علائم تب، سرفه خشک و خستگی داشته باشند. تعداد معدودی از آن‌ها علائم تنفس فوقانی از جمله گرفتگی و آبریزش بینی دارند. در برخی از کودکان مبتلا، علائم گوارشی از جمله ناراحتی در شکم، حالت تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال هم گزارش شده است.


بیماری کاوازاکی یک بیماری قدیمیه که بیشتر کودکان زیر 5 سال به آن مبتلا میشن و بسیار نادره و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده که این بیماری ربطی به کرونا نداره و یکی از دلایل ابتلا به اون بیماری های قلبی در کودکان است که ممکن است با کرونا اشتباه گرفته شود.

- از پرداخت پول به صورت نقد خودداری کنین و با اپلیکیشن ها کرایه رو پرداخت کنین.

- از ماسک و دستکش استفاده کنین.

- از لمس بی دلیل قسمت های خودرو خودداری کنین.


ماندگاری کرونا تا زمانی که واکسنش تهیه و تولید و توزیع نشه، همچنان پابرجاست. قابل پیش بینی نیست. ولی با بیشتر شدن آگاهی مردم، ممکنه بعد از یک مدتی، شیوع بیماری سرعت کمتری بگیره.بله استرس بیش از اندازه، اثر مخربی بر سیستم ایمنی بدن و کیفیت موها می‌گذارد. در صورتی که دچار این مشکل شده اید، ابتدا باید استرس خود را با روش‌های روانشناسانه کاهش داده و سپس مو‌های خود را تقویت کنید تا در برابر آسیب‌ها در امان بماند. در موقعیت های پراسترس سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله کرده و به آن‌ها آسیب می‌رساند؛ بنابراین رشد مو‌ها متوقف شده و به طور ناگهانی تمام مو‌های یک منطقه از سر ریزش پیدا می‌کند.

برای تقویت مو‌ها روغن نارگیل، روغن ماهی، کتان و چای سبز موثر است.


مصرف مایعات گرم و غذاهای رقیق، مواد پروتئینی مثل گوشت و استفاده از منابع غذایی حاوی ویتامین C و D به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. هیچ غذایی در بدن ویروس کرونا را نابود نمی کند بلکه فقط منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.


 با توجه به نبود چشم انداز روشن از آینده، بسیاری از خانوادهها تمایل دارند وجوه نقد را نگهداری کنند. به همین دلیل در کوتاه مدت ممکن است تقاضا برای برخی کالاها مثل مسکن کاهش پیدا کند. اما احتمالاً این روند ادامه دار نیست؛ زیرا با انتظارات تورمی در بازار مسکن مواجهیم و افراد برای حفظ ارزش دارایی خود، نهایتاً آن را به سمت بازار ارز، مسکن یا بورس می برند.


بله مطالعات اخیر نشان می‌دهد که بعد از بیماری عملکرد برخی قسمت‌های بدن مثل ریه، به حالت عادی برنگشته‌اند. بعضی تحیقات هم می‌گویند در ۱۲ درصد بهبود یافتگان از کرونا نارسایی قلبی مشاهده شده است. با ضعیف‌تر شدن عملکرد ریه و کاهش سطح اکسیژن خون، فشار بیشتری به قلب می‌آید و این فشار می‌تواند اثرات بلندمدتی بر عملکرد قلب بگذارد. این یافته‌ها به سمت تایید این ادعا می‌روند که کووید ۱۹ چیزی بیش از یک بیماری تنفسی است، چراکه می‌تواند بر عملکرد قلب، کبد، مغز، کلیه و سیستم‌های مرتبط با غدد درون‌ریز اثر بگذارد.


ویروس کرونا میتونه 2 تا 3 روز روی موها فعال باشه به همین دلیل بهتره بیرون از خونه از کلاه یا روسری استفاده بشه.


چون دمای پخت زولبیا و بامیه بالاست امکان نداره بعد از پخت فعال باقی مونده باشه ولی زمانیکه می خواهند به جعبه انتقال بدن اگر دست یا وسیله ای که اون رو باهاش میکشن آلوده باشه زولبیا و بامیه هم آلوده میشه


بله.  ویروس کرونا تنها با حرارت بالا مهار میشه و نوشیدن مایعات سرد شانس ابتلا به کرونا را افزایش خواهد داد.


با وجود این که ویروس کرونا روی سطوح پارچه به مدت ۶ تا ۱۲ ساعت زنده مانده و از بین می‌رود بهتر است لباس‌ها با کمک مواد شوینده‌ معمولی در دمای ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد شسته شده و ترجیحا در مقابل نور آفتاب خشک شوند. اما برای شست و شوی لباس‌ها و ملحفه‌های آلوده‌ی فرد بیمار، دمای ۶۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد توصیه می‌شود.

وجود گیرنده جاذب ویروس کرونا در چشم‌ها ،مراقب چشم‌هاتون  باشین !


دانشمندان ادعا کردن  ویروس کرونا می‌تونه به راحتی از طریق چشم وارد بدن بشه. این ویروس با اتصال به گیرنده‌های ۲-ACE  معروف به دروازه وارد بدن می‌ شه.

 این گیرنده‌ها در دستگاه تنفسی و ریه‌ها پیدا می‌شه جایی که ویروس ابتدا به آنجا و سپس به سایر اعضای بدن نفوذ می‌کنه.


این تحقیقات اهمیت استفاده از ماسک صورت یا همان شیلد محافظتی و انجام اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از ورود ویروس به چشم برجسته می‌کندسعی کنید روی نقط مثبت زندگی تمرکز کنید، موفقیت های کوچکی که کسب کردید را جشن بگیرید، بین کار و زندگیتون تعادل ایجاد کنید، خلاق باشید و کمالگرا نباشید، عاقلانه خرج کنید و سعی کنید تا جایی که می تونید مشغول به کاری بشید که دوستش دارید، در لحظه زندگی کنید، سخاوتمند باشید و به موسیقی مورد علاقه تون گوش بدید و دست از مقایسه خود با  دیگران بردارید و اطرافتون رو پر از آدمهای شاد کنید و از طبیعت تا می تونید لذت ببرید 

درمانهای غیراورژانسی دندانپزشکی در دوران کرونا


که باید به تعویق انداختدرمانهای اورژانسی دندانپزشکی در دوران کرونا که باید تحت پروتکل های بهداشتی انجام بشه.پروتکل های بهداشتی که در ضمن درمانهای اورژانسی باید رعایت بشن.خوش خیال نباشین! کرونا تابستان از بین نمیره!سوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:ویروس کرونا نسبت به تغییرات درجه حرارت چندان حساس نیس!!!


تحقیقات نشون میده ویروس تا دمای ۶۰ درجه سانتی گراد نیز زنده می‌مونه،  پس نمیشه امیدوار بود که با پنج یا ۱۰ درجه گرم شدن هوا در وضعیت اپیدمی تغییر چندانی حاصل بشه.


کولر و درهای بسته، از دلایل احتمالی افزایش موارد کرونا در استان‌های جنوبی !


احتمالا در مناطق گرمسیر مانند استان‌های جنوب کشور، اتاق‌های در بسته و روشن بودن کولر بدون تهویه طبیعی می‌تونه  یکی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا باشه بنابراین باید هنگام روشن بودن کولر، در و پنجره اتاق باز باشه تا ماندگاری هوا در اتاق و سالن‌ها کم بشه زیرا تهویه مناسب، یکی از راه‌های کنترل این بیماری در فضای مسقفه.

 برای مقابله با کرونا، بدنتان را قوی کنین
منابع ویتامین C؛ فلفل سبز، کشمش سیاه، پرتقال، بروکلی

منایع ویتامین A؛ سیب زمینی، کلم، برگ اسفناج، هویج، تخم مرغ

منابع ویتامین K؛ جعفری، پیاز، شلغم، خیار

منابع ویتامین D3؛ ماهی سالمون، تخم مرغ، شیرقطب جنوب که بر خلاف همه نقاط جهان هنوز هم در قطب جنوب، رستورانها، سالن سینما، سالن ورزش و ... باز است و دست دادن و در آغوش گرفتن یکدیگر آزاد است و اهالی این منطقه درکی از فاصله گذاری اجتماعی ندارند و وقتی یکی از آن‌ها سرفه می‌کند نمی‌ترسند.


بله باعث از بین رفتن ویروس میشه ولی چون بهترین الکل برای ضدعفونی، الکل 70٪ هست و حداقل باید مدت 30 ثانیه روی پوست بمونه تا باعث نابودی ویروس بشه بنابراین باعث خشکی پوست و آسیب رسوندن به اون میشه پس بهتره تا جاییکه می تونیم از آب و صابون برای از بین بردن ویروس استفاده کنیم. 


تمام زباله‌های فرد بیمار را در چند کیسه زباله بیندازید و بعد از گره زدن، آن را ضدعفونی کنید و در آخر به بیرون منزل ببرید تا باعث انتقال ویروس کرونا نشوند.

بارداری

طبق اعلام وزارت بهداشت خانم های باردار جزء گروه های پرخطر محسوب میشن چون بارداری سیستم ایمنی بدن رو ضعیف می کنه و بدن را در معرض انواع عفونت ها قرار میده بهتره که فعلا اقدام نکنید. البته این نظر شخصی منه 


با چند توصیه میتونین خطر ابتلا به کرونا در پمپ بنزین را از خودتون دور کنین:

- دفعات سوخت گیری رو به حداقل برسونین و سعی کنین هربار باک ماشین رو پر کنین.

- حتما در هنگام سوختگیری از دستکش و ماسک استفاده کنین.

- در بعضی از جایگاه ها متصدی برای شما سوخت گیری میکنه. در غیر...

(مشاهده کامل پاسخ)

طبق تحقیقات علمی دانشمندان، در دمای طبیعی اتاق، ویروس کرونا بر روی سطحی مثل صفحه نمایش تلفن همراه حدودا تا ۹۶ ساعت یا ۴ روز میتونه باقی بمونه.

یکی از گروههای پرخطر کسانی هستن که مشکلات حاد تنفسی و آسم دارن.

پس باید این گروه بیشتر مراقب باشن از خانه جز در موارد ضرور خارج نشن با ماسک و دستکش از منژل خارج بشن فاصله گذاری اجتماعی را تا دو متر رعایت کنن.سعی کنید به سالن های شلوغ نرید، همراه خودتون مواد ضدعفونی کننده داشته باشید و ماسک بزنید، فعلا کاشت ناخن و مژه و کارهای تقویتی انجام ندید، از لوازم آرایشی که با چشم و دهان در ارتباطه استفاده نکنید و حتماً با خودتون لوازم آرایشی شخصیتون رو ببرید، از آرایشگر خودتون حتما بخواهید که قبل از شروع به کار دست های خودش رو ضدعفونی کنه و حتما از ماسک استفاده کنه، به محض رسیدن به خانه به حمام برید و تمام لباس هایتان را عوض کنید.

فشارخون، کرونا را کشنده‌ تر می‌کنه!

 

محققان مرکز ایمنی و کارایی داروهای جان هاپکینز در بررسی های خود دریافتن که داروهای فشارخون بالا باعث ترشح نوعی آنزیم و افزایش هورمون‌هایی در بدن می‌شه که در اثر آن ویروس کرونای جدید می‌تونه راحت‌تر به سلول‌ها نفوذ کنه.


+ کارشناسان هشدار دادن تا زمانی که تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود، افراد مبتلا به فشارخون بالا باید مصرف داروهای تجویزشده را ادامه بدن  مگه اینکه به‌طور خاص از طرف پزشک منع بشن.روی شکم می‌خوابانند تا مایعاتی که در ریه‌ها جمع شده و تنفس را دشوار کرده از بدن خارج بشه. این کار باعث میشه ریه‌ها منبسط و ظرفیتشون بیشتر بشه و فشار در ریه‌ها متوازن توزیع بشه.

کرونا

باید از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) خودداری کنند.  داروهایی مثل: مفنامیک اسید، آسکلوفناک ، تیاپروفنیک اسید، آلمینو بروفن، یفلومیک اسید، سلکوکسیب، دکسکتوپروفن، دیکلوفناک، اتودولاک، اتوریکوکسیب، فنوپروفن، فلور بیپروفن، ایبوپروفن، کتوپروفن، ایندومتاسین، ملوکسیکام، نابومتون، ناپروکسن، پیروکسیکام و سولینداک

البته در این فهرست داروهایی وجود داره که ممکنه به دلیل وجود بیماری مزمن تجویز شده باشه لذا مصرف آنها نباید بدون نظر پزشک معالج متوقف بشه.

کرونا

خب به نظر من طبیعیه کرونا در کسانیکه سیستم ایمنی ضعیف تری دارند علائم شدیدتری از خودش نشون میده مثل میانسالان و افرادی که بیماری زمینه ایی مثل دیابت و فشار خون و ... دارند.


بهتره تا جاییکه می تونیم از خونه خارج نشیم ولی اگر مجبور شدیم بهتره اول از سلامت همه کسانیکه قراره تو مهمونی حاضر بشن اطلاع پیدا کنیم اونها حتی نباید علائم سرماخوردگی ساده هم داشته باشند. بعد از اطلاع از سلامت اونها بهتره فاصله اجتماعی رو رعایت کنیم و حداقل با ماسک در مهمانی حاضر بشیم و از ظروف مشترک استفاده نکنیم و لباس های بیرون رو قبل از ورود به منزل میزبان در یک محوطه ی مخصوصی قرار بدیم تا ویروس روی لباس ها رو به سایرین منتقل نکنیم.


بله کمبود ویتامین دی امکان بالقوه ابتلا به کروناویروس را تشدید کرده و می‌تواند خطر ابتلا به عفونت ویروس را افزایش دهد.


بجای 3 وعده غذایی، 4 تا 6 وعده غذایی را با فاصله‌ی 2 تا 3 ساعت از یکدیگر بخورین. 


البته در این صورت باید حجم هر وعده غذایی کمتر از وعده‌های قبلی باشه، یعنی همان مقدار غذایی را که در سه وعده می‌خورین، باید در ۶ وعده بخورین نه اینکه بیشتر غذا بخورین.


+ اگر قصد لاغر شدن دارین ،  وعده های غذاییتونو به این صورت اندازه بگیرین.


با جدی‌تر شدن بحران کرونا، بسیاری از والدین نگران تبعات منفی این بحران برای کودکان و به دنبال راهی برای کاهش اضطراب و حفظ سلامت روانی آن‌ها هستند. خوشبختانه راهکارهای ساده‌ و راهگشایی در این خصوص وجود دارد که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد: 

۱-آرام باشید و مثبت فکر...

(مشاهده کامل پاسخ)
قرنطینه خانگی

آیا می‌توانیم از بحران کرونا و ایام قرنطینه به‌عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت فردی استفاده کنیم؟ احتمالا با خودتان بگویید اصلا امکان ندارد!

شیوع کرونا با تحت‌تاثیر قرار دادن اوضاع اقتصادی، زندگی تقریبا تمام افراد جهان را مختل کرده است. افراد زیادی در سرتاسر جهان بیمار...

(مشاهده کامل پاسخ)

 طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که با شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورها در حال اجراست، مزایای بی‌شماری دارد. این طرح علاوه‌بر کمک به نزولی شدن منحنی شیوع بیماری و کم کردن فشار از روی کادر درمانی کشورها، فرصتی فراهم کرده تا فارغ از دغدغه‌‌ها و روابط شغلی و به دور از ترافیک سنگین...

(مشاهده کامل پاسخ)
کرونا

گرچه ممکن است به نظر نرسد که کودکان و نوجوانان اخبار مرتبط با کرونا را دنبال می‌کنند، ولی احتمال زیادی دارد که اطلاعات و استرس را از بزرگسالان جذب کنند. به‌جای اینکه آموزش‌ها و دریافت اخبار را برعهده‌ی رسانه‌ها یا دوستان‌شان بگذارید، به فرزندتان کمک کنید که درک بهتری از...

(مشاهده کامل پاسخ)

ویروس کرونا برای اولین بار در منطقه ای از کشور چین که شهر ووهان در آن قرار دارد مشاهده شد.

ویروس تازه‌ای در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تا کنون جان 56 نفر را گرفته است. مقامات چین از مردم این کشور خواسته‌اند به شهر ووهان، محل انتشار این ویروس، سفر نکنند و به ساکنان شهر هم توصیه کرده‌اند در شهر بمانند.

تا کنون ابتلای بیش از 1300 نفر به این ویروس تایید شده است. به...

(مشاهده کامل پاسخ)
فقط دمای بالای ۷۰ درجه میتونه ویروس کرونا رو از بین ببره

1. بیمار باید در اتاق با تهویه مناسب بستری شود (مثلا پنجره آن باز شود).

2. حرکت بیمار در خانه محدود شود و فضای مشترک با سایر افراد خانواده به حداقل برسد. 

3. اعضای خانواده باید در اتاق‌های جداگانه بمانند، اگر این امکان وجود ندارد، باید حداقل دو متر فاصله را با بیمار حفظ کنند (مثلا...

(مشاهده کامل پاسخ)

در هر بار شستن دست‌ها این گام‌ها را در نظر بگیرید:

۱. دست‌ها را با آب پاک و جاری (سرد یا گرم) خیس کنید. شیر آب را ببندید و به‌سراغ صابون بروید.

۲. دست‌ها را به هم بمالید تا صابون کف کند. پشت دست‌ها، بین انگشتان و زیر ناخن‌ها را هم با کف صابون بشویید.

۳. مالیدن دست‌های کفی...

(مشاهده کامل پاسخ)

لنز‌های تماسی چشم می‌توانند آلوده کننده باشند به همین علت افرادی که از لنز‌های چشمی استفاده می‌کنند حتما دستان خود را قبل از استفاده با آب و صابون بشویند و در موارد خاص آن‌ها را ضدعفونی کنند و مراقبت بیشتری از لنز‌های چشمی خود داشته باشند.

افرادی که از لنز‌های چشمی استفاده می‌کنند باید مراقب باشند تا محلول لنز‌های تماسی در معرض آلودگی یا افرادی که به ویروس کرونا مبتلا هستند، قرار نگیرد.مهمان خدا

روزه گرفتن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشه پس چی از این بهتر که تو این روزهای کرونایی با روزه ایمنی بدنمون رو بالاتر ببریم. البته توصیه هایی هم شده برای افرادی که ساعات زیادی بیرون منزل هستند مثل اینکه هر چند ساعت یکبار که احساس تشنگی بیش از حد کردن مقداری آب را در دهانشون بچرخونند و بدون اینکه قورت بدن، از دهان خارج کنند.

اما در مورد بیمارانی که مبتلا به ویروس کرونا شده و بهبود یافته اند هم توصیه میشه حداقل تا ۶ هفته اقدام به روزه داری نکنند. 


 با انجام کارهای هنری- بازی- کتاب خواندن- گوش دادن به پادکست های مناسب سنشون-آشپزی و شیرینی پزی- درست کردن ژله های رنگارنگ- آموزش حفظ قرآن کریم به کودکان- برقراری تماس تصویری با دوستان و همسالان آنها 


در طول روز نخوابید، خودتون رو مشغول نگه دارید و از ورزش کردن غافل نشید، هنگام خواب تلفن همراه خودتون را خاموش و در فاصله ای دورتر از رختخواب قرار بدید که به راحتی به اون دسترسی نداشته باشید، قبل از به رختخواب رفتن کتاب بخونید تا چشم هاتون خسته بشه و راحتتر به خواب بروید.مقدار بیمه بیکاری در سال 99 برای کسانی امسال در اثر کرونا از کار بیکار شده اند حداقل  ۱/۸۰۰/۰۰۰ تومان یعنی ۲۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته است. میزان مقرری بیمه ‌بیکاری نباید از حداقل دستمزد تعیین شده برای هر سال کمتر و از ۸۰ درصد متوسط مزد یا حقوق بیمه شده بیشتر باشد و حداقل مدت پرداخت ۶ ماه است.

سلام دوست عزیز با فرض کرونا حتما رعایت اصول بهداشتی، دوری از دیگران، شستن دستها، غرغره اب نمک هر 4 ساعت، ماسک و دستکش، ... انجام شود. اگر سرفه خشک، تب ، تنگی نفس، بدن درد داشتید با احتمال قوی کرونا مطرح است که با ازمایش خون (CBC, CRP) و سی تی ریه تایید نهایی می شود. ادویه ی بسیار گرم...

(مشاهده کامل پاسخ)

با سلام دوست عزیزم با فرض بر اینکه ممکنه کرونا مطرح باشد حتما رعایت اصول بهداشتی و دوری از دیگران و نکات قرنطینه انجام شود. در سایت وزارت بهداشت نکات مهم و راهنمایی های درمانی ارائه شده است. salamat.gov.ir اگر تنگی نفس دارند باید به مراکز درمانی اماده شده برای بیماران کرونایی...

(مشاهده کامل پاسخ)

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر این که استفاده از مکمل های ویتامین C خوراکی به پیشگیری از بیماری کووید-19 کمک می کند، وجود ندارد.

ویتامین C ممکن است مدت و شدت سرماخوردگی های ناشی از ویروس های دیگر را کاهش دهد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که اثری مشابه بر کروناویروس که موجب بیماری کووید-19 می شود، داشته باشد.


کلر بهترین ضدعفونی کننده است 

اما بسیار رقیق آن

نسبت یک به ۵ 

با آب رقیق شود

به نظر من اولا که دسترسی به اخبار کرونا رو محدود کنید و علاه بر اینکه اقدامات احتیاطی رو انجام میدهید ولی از افرادی که درباره این بیماری بیش از حد بزرگنمایی می کنند فاصله بگیرید. بیشتر وقت خودتون رو به جای اینکه مشغول پیگیری اخبار کرونا باشید خودتون رو مشغول نگه دارید و کاری مثل گل کاری، نجاری، کتاب خوندن، بازی با بچه ها و یا گوش دادن به پادکست انجام بدید. سعی کنید رژیم غذایی تون رو هم سالم نگه دارید و بیشتر بخوابید تا سیستم ایمنی بدنتون هم قوی بشه

اضطراب

دستکش‌های پارچه‌ای چون بعد از آلوده شدن، بلافاصله دور انداخته نمی‌شوند و افراد پس از استفاده آن‌ها را در جیب یا کیف خود قرار می‌دهند و این ممکن است آلودگی را به سایر وسایلشان هم منتقل کند و جنس اغلب آن‌ها طوری است که نمی‌تواند مانع ورود و خروج ویروس شود؛ بنابراین استفاده از آن‌ها با ایجاد اطمینان کاذب، باعث کاهش دفعات شستشوی دست‌ها شده و باعث انتشار بیشتر ویروس می‌شوند. چون یکی از علائم ابتلا به بیماری کرونا از دست دادن اختلال بویایی و چشایی هست بنابراین نباید بی تفاوت از کنارش بگذرید و هر چه سریعتر تست غربالگری کرونا را انجام بدهید و در صورت مشکوک بودن به کرونا به پزشک مراجعه کنید. 


شایع‌ترین علائم تب یونجه که شامل گرفتگی بینی و آبریزش بینی و خارش چشم‌ها می‌شوند، در بیماران کرونایی به ندرت دیده میشه. تب یونجه برخلاف ویروس کرونا سبب افزایش درجه حرارت نمی‌شود یا به شما احساس ناخوشی و ضعف نمی‌دهد. اگر تب و سرفه‌های خشک دارید، احتمال اینکه ناشی از ویروس کرونا باشد بیشتر است تا به دلیل تب یونجه.مسابقه انسان با ویروس کرونا

در مقاله قبلی در مورد بخشی از پیشگیری ها و درمان ویروس کرونا COVID-19 گفته شد. از دسامبر 2019 از شهر ووهان در چین آغاز شد و منجر به یک همه‌ گیری گسترده شده است. با بیش از 76000 هزار مبتلا از 28 کشور جهان و 2200 مورد مرگ گزارش شده در اثر ابتلا به آن. در حالی که دارو...

(مشاهده کامل پاسخ)

بله احتمال انتقال آلودگی از طریق زباله هم وجود دارد، چون یکی از خاصیت‌های ویروس کرونا ماندگاری بر سطوح مختلف مثل ماسک، دستکش و پلاستیک‌ها است. بنابراین باید این زباله ها را تفکیک و در پلاستیک های ضخیم تری قرار بدیم تا در دستگاه های زباله سوز آنها را بسوزانند و از بین ببرند.


سلام دوست عزیز بیماری ذات الریه معمولا عامل عفونی دارد گرچه ممکن است عوامل ویروسی نیز دخیل داشته باشند و فرد سرفه خلط دار ،تب و... دارد. بیماری ویروسی کرونا شایع ترین علائم بیماری تب، خستگی، ضعف، سرفه خشک و در مراحل بعدی گلودرد ،تنگی نفس ،سردرد ،علائم گوارشی هست و در مواردی ممکن است تظاهرات بیماری شبیه ذات الریه باشد.