آیین‌نامه استفاده از جوابینا

جوابینا وب‌سایتی است برای به اشتراک‌گذاری سوالات و پاسخ‌ها و به‌اشتراک‌گذاری دانش و رشد آن. ما/جوابینا اعتقاد داریم اگر اشخاص احساس امنیت نکنند نمی‌توانند به توسعه دانش کمک کنند یا به دیدگاه‌ اشخاص دیگر گوش دهند. قوانین زیر به تمام افراد در جوابینا کمک می‌کند که یک تجربه‌ی امن و راحت را در وب‌سایت داشته باشند:


به حقوق خودتان احترام بگذارید

۱-با دیگران به شیوه‌ای سازنده تعامل کنید

باید این نکته را فرض بگیرید که افراد متفاوتی در وب‌سایت جوابینا فعالیت می‌کنند که پیشینه، عقاید و نظرات گوناگونی دارند. مخالفت هیچ ایرادی ندارد، اما لطفا مودب و محترمانه صحبت کنید.


۲-بدون دشمنی و تنفر تعامل کنید

جوابینا محلی برای گفتمان مدنی است و با محتوایی که به افراد یا گروه‌هایی براساس نژاد، جنسیت، مذهب، ملیت، قومیت، گرایش سیاسی، گرایش جنسی یا هر ویژگی مشابه دیگری توهین کند، برخورد می‌کند. هرگونه تعمیم‌ در مورد این مباحث باید تا حد امکان به‌صورت خنثی بیان شود.


۳-بدون آزار و زورگویی تعامل کنید

رفتارهای سوءاستفاده‌گرایانه در خصوص افراد خصوصی مجاز نیست. ارتباط مکرر برخلاف میل یک کاربر، نوعی آزار و اذیت محسوب می‌شود. محتوای شما نباید تهدیداتی علیه دیگران ایجاد کند و نباید ترویج خشونت (از جمله آسیب رساندن به خود) کند.


به حقوق دیگران احترام بگذارید

۱-هویت اصلی

پروفایل شما در جوابینا باید از نام واقعی شما یا نام تجاری قانونی شما استفاده کند. از جوابینا برای جعل هویت شخص دیگر یا نهاد دیگری بدون مجوز استفاده نکنید، یا چندین حساب کاربری ایجاد نکنید.


۲-مالکیت معنوی و حقوق شخصی

محتوایی ارسال نکنید که هرگونه مالکیت معنوی یا حقوق شخصی افراد را نقض کند. نوشته‌هایی برگرفته از یک منبع دیگر می‌بایست به‌درستی ارجاع داده شود و در قالب نقل‌قول آورده شود.


به حقوق جوابینا احترام بگذارید

۱-اسپم تولید نکنید

از جوابینا برای تولید محتوای اسپم استفاده نکنید.


۲-محتوای مخرب یا غیرقانونی تولید نکنید

محتوایی شامل ویروس‌ها، بدافزارها، تروجان‌ها و سایر برنامه‌های مخرب ارسال نکنید، یا در فعالیت‌هایی که باعث ایجاد اختلال و آسیب در عملکرد سایت می‌شود یا اقدامات امنیتی و تایید اعتبار را دور می‌زند مشارکت نکنید. از جوابینا برای فعالیت‌های غیرقانونی یا کلاهبرداری، یا ترویج و تبلیغ اقدامات غیرقانونی استفاده نکنید.


گزارش به جوابینا

اگر هر فعالیتی در جوابینا مشاهده کردید که دستورالعمل‌ها یا خط ‌مشی‌های ما را نقض می‌کرد، لطفا از طریق فرم تماس آن را به ما گزارش دهید.

نقض خط مشی آیین‌نامه‌ی استفاده از جوابینا ممکن است به حذف محتوا، ایجاد محدودیت یا قطع دسترسی کاربر منجر شود.