طرز تهیه استانبولی پلو چیست؟

جوابینا چیه؟

در جوابینا به سرعت می توانید به جواب سوال هایتان برسید، دیگران را برای رسیدن به جوابشان کمک کنید و تجربیات خودتان را به اشتراک بگذارید


طرز تهیه استانبولی پلو

ابتدا گوشت و سپس برنج را آماده کنید. برای این منظور گوشت را کاملا بشویید و آن را به صورت قیمه‌ای خرد کنید. سپس گوشت را در یک آبکش بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود. توجه داشته باشید که تکه‌های گوشت نباید بزرگ باشند.

پیاز را نگینی خرد کرده و سرخ کنید. آنگاه پیاز را به گوشت اضافه نموده روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب آن کاملا تبخیر شود.

فلفل، زردچوبه و دارچین را نیز اضافه کنید.

دو الی سه لیوان آب به گوشت اضافه کنید و اجازه دهید تا کاملا بپزد.

سپس رب گوجه فرنگی و کمی نمک را به آن اضافه کرده و صبر کنید تا تمام آب گوشت تبخیر شود.

پوست گوجه فرنگی‌ها را بگیرید و آن‌ها را رنده یا میکس کنید تا یک دست شود. سپس آب گوجه فرنگی را با حدود سه لیوان آب مخلوط کنید.

برنج را که خیس کرده بودید، بشویید و سپس آب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید، به طوری که تقریبا چهار انگشت از سطح برنج بالاتر باشد، در صورتی که کمتر از این مقدار بود، کمی آب به آن اضافه کنید.

سه الی چهار قاشق غذاخوری روغن به برنج اضافه کرده و آن را روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز قرار دهید تا به جوش آید و آب برنج تبخیر شود.

اگر بعد از آنکه آب برنج تبخیر شد، مغز آن همچنان خام بود، مجددا مقدار آب گوجه فرنگی یا آب معمولی به آن اضافه کنید تا برنج کاملا پخته شود.

پس از آنکه آب برنج تبخیر شد و مغز آن کاملا پخت، گوشت و پیاز را وسط برنج قرار دهید. سپس روی گوشت‌ها را نیز با برنج بپوشانید.

دم کنی و درب قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا برنج حدود یک ساعت روی حرارت کاملا ملایم شعله اجاق گاز بماند.

استانبولی پلو آماده است و می‌توانید آن را سرو کنید. برای اینکار ابتدا به آرامی گوشت و برنج را بهم بزنید تا تکه‌های گوشت در تمام غذا پخش شود. توجه داشته باشید که برنج دم کشیده را نباید زیاد و سریع بهم بزنید، زیرا خرد خواهد شد و هنگام سرو در دیس دانه‌های برنج به یکدیگر می‌چسبند.


https://xyzo.ir/Qli7vJ
افزودن دیدگاه
آمار سوال
  • 8 نمایش
  • 0 دنبال کننده
  • 5 روز پیش پرسیده شده
  • امار بازدید این سوال