مستاجر

تعداد سوال در این برچسب :‌ 5 سوال

تعمیرات کلی شامل تعمیر اصل بنا (مثل دیوارها، در و پنجره، نمای ساختمان، سقف و پشت‌بام، حیاط، مشاعات وغیره)، لوله‌کشی آب و گاز، پمپ آب، ایزوگام پشت‌بام، موارد مربوط به فاضلاب، سیم‌کشی، تعمیرات پرهزینه آسانسور، تعمیر در ریموت‌دار پارکینگ، رنگ‌آمیزی مشاعات و داخل واحد، تجهیزاتی مثل دوربین مداربسته ساختمان و غیره است.

تعمیرات جزیی هم شامل خرابی‌های کوچک مثل شیرآلات، چراغ‌ها، سرویس دوره‌ای کولر و شوفاژ، تعمیرات جزیی کابینت، کمد و غیره... (مشاهده کامل پاسخ)

در قاعده کلی هرجا هزینه‌ها به امور روزمره و جاری خانه مربوط میشه یا پای استهلاک اجزای خانه درمیان باشه، مستأجر باید هزینه تعمیرات رو بپردازه. به جز این، اگر مستأجر به دلیل درست استفاده ‌نکردن از خانه صدمه‌ای به آن وارد کنه، خودش مسئول تعمیر آن هست و باید هزینه را از جیب خودش پرداخت کنه.

در مقابل هرجا پای تعمیرات کلی در میان باشه یا قرار باشه برای نگهداری بهتر از ساختمان هزینه‌ای پرداخت بشه، باید صاحبخانه هزینه‌ها را پرداخت کنه.

به عبارت دیگه هزینه‌هایی که باید انجام بشه تا خانه قابل سکونت...

(مشاهده کامل پاسخ)

در بسیاری از موارد و هنگام انعقاد اجاره نامه، مستأجر می‌تواند حکم فسخ اجاره را از دادگاه درخواست کند.


یکی از مواردی که مستاجر بر اساس آن می‌تواند درخواست فسخ اجاره را داشته باشد در ماده ۴۱۵ قانون مدنی آمده است بر اساس این ماده قانونی در صورتی که عین مستأجره با اوصافی که در اجاره‌نامه قید شده منطبق نباشد مستاجر می‌تواند قرارداد را فسخ کند.


اگر در اثنای مدت اجاره عیبی در عین مستأجره حادث شود که آن را از قابلیت انتفاع خارج کند و رفع عیب مقدور نباشد هم مستاجر می‌تواند تقاضای فسخ قرارداد را داشته...

(مشاهده کامل پاسخ)

اینطور که مسئولین گفتن اگر مستاجری در دوران قرارداد فعلیش به تعهداتش عمل نکرده باشه، به طوری که باعث ضرر و زیان مالک شده باشه، مشمول مصوبه جدید قرار نمیگیره و باید ملک رو تخلیه کنه. و باز اگر مالکی در حین اجاره ملک، به صورت رسمی و نه قولنامه‌ای خانه رو فروخته باشه، مستاجر باید بعد از دو ماه ملک رو تخلیه کنه.

در ادامه اگر مستأجر به نرخ‌هایی که ستاد ملی کرونا اعلام کرده، تمکین نکنه، صاحبخانه میتونه حکم تخلیه برای مستاجر بگیره. به این معنا که اگر در تهران، مستأجر افزایش اجاره‌بهای ۲۵ درصدی را...

(مشاهده کامل پاسخ)

مستأجران تا پایان خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنن!!! محمود محمودزاده معاون وزیر راه:

 مستاجران می‌توانند تا پایان خردادماه در واحد مسکونی اجاره‌ای بمانند و موجران نمی‌توانند از آنها بخواهند واحد را تخلیه کند. در این زمینه نیز قوه قضاییه نیز حکم تخلیه را به موجران نمی‌دهد. مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا،‌ قراردادهای اجاره مسکن دو ماه با همان شرایط قبلی و بدون افزایش نرخ اجاره بها تمدید شده‌‌... (مشاهده کامل پاسخ)