دنبال کن

مهدیه ابراهیمی


خیر زیرا تمام پروتکل های بهداشتی در مراکز انتقال خون رعایت می شه.

با شیوع ویروس کرونا اهدای خون در بسیاری از استان‌ها از جمله تهران، بیشتر از ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده.

+ اهدای خون باعث کاهش غلظت خون میشه و تا حد زیادی از سکته قلبی و مغزی جلوگیری... (مشاهده کامل پاسخ)


با شناخت کمی که با توجه به جدید بودن ویروس داریم می توان گفت این ویروس تا حدود  یک ماه در بدن است. یک دوره نهفته دارد که ۵ الی ۱۴ روز است یک دوره ۱۴ روز که در آن علامت بیماری دیده می شود.

ویروس حتی پس از ناپدید شدن همه علائم، از یک تا هشت روز در بدن باقی می ماند. در همین راستا، دانشمندان تمدید دوره قرنطینه کسانی را که از عفونت کرونا ویروس بهبود یافته اند، یک تا دو هفته ضروری می... (مشاهده کامل پاسخ)۱_ در صورت خروج از منزل و حضور در اجتماع به هیچ عنوان به وسایل بیرون دست نزنید و حداقل فاصله خود را به میزان یک و نیم متر با افراد دیگر رعایت کنید.

۲_ به جای رفت و آمد از طریق آسانسور حتما از پله استفاده کنید و در موارد ضروری وسایل برقی مانند آسانسور را برای بالا و پایین کردن پله‌ها ترجیح دهید.

۳_ به جای پول نقد یا کارتخوان از پرداخت آنلاین استفاده کنید.

۴_ اگر سطحی را لمس کردید لازم است تا در اولین فرصت دستان خود را با مواد شوینده از قبیل الکل و ... ضدعفونی کنید.

۵_ یادمان باشد افرادی که از...

(مشاهده کامل پاسخ)

به دلایل زیر در قلب خود احساس قلب می کنید:


بیماریهای قلبی و عروقی

بیماریهای ریوی

بیماریهای گوارشی

بیماری های استخوانی و... (مشاهده کامل پاسخ)


اثرات مضر بر روی سیستم عصبی مرکزی


خونریزی چین های صوتی


فشار خون بالا


زخم معده و روده کوچک


حملات نقرس


مشکلات پوستی، کبودی یکی از مشکلات پوستی مصرف آسپیرین است.


ممنوعیت مصرف برای کسانیکه آسم دارند.


وزوز گوش و مشکلات شنوایی


سکته مغزی


نارسایی کلیه


مصرف بیش از حد و طولانی مدت آسپیرین می تواند باعث آسیب به کبد شما شود.


واکنش آلرژیک


سوزش سر دل یا التهاب معده


ممنوعیت برای خانم های باردار و شیرده


قبل از هر نوع عمل جراحی، نباید از قرص آسپرین استفده کنید، چرا که این دارو خون را رقیق می کند و دارای خواص ضدانعقادی...

(مشاهده کامل پاسخ)

هورمون ها مواد شیمیایی نیرومندی هستند که کارکرد یاخته های هدف خود را تغییر می دهند. در واقع هورمون ها واکنشی شیمیایی را در یاختۀ هدف راه نمی اندازند؛بلکه سرعت آن را تغییر می دهند یا آنرا دگر گون می سازند.این مواد شیمیایی توسط غدد درون ریز ساخته می شوند و بلافاصله به خون ترشح می شوند و فعالیت یاخته های مختلف بدن را تنظیم می... (مشاهده کامل پاسخ)


رنگدانه پوستی یک بیماری پوستی است و به حالتی گفته می شود که لکه های سیاه در پوست پدید می آیند یا ناحیه ای از پوست به طور کلی تیره می شود. در لایه بالایی پوست، سلولهای خاصی وجود دارند که سلولهای رنگدانه نامیده می شوند و رنگدانه ی خاصی به نام ملانین تولید می کنند. رنگدانه ی ملانین در کل پوست توزیع می شود و رنگ آن به رنگ پوست خودمان است. اگر در تولید ملانین اختلال ایجاد شود منجر به تغییر رنگ پوست می شود. در هر سنی، عامل های داخلی و خارجی می توانند باعث تیره شدن پوست شوند. اشعه ی ماوراء بنفش...

(مشاهده کامل پاسخ)

سیر را در مکانی خشک و خنک نگه دارید

بهترین کار این است سیر را در مکانی خشک و خنک و یا در یخچال بگذارید و همانطور که نیاز است استفاده کنید. اگر از یخچال استفاده می کنید ، آن ها را در کیسه پلاستیکی زیپ دار نگه داری کنید تا بو داخل یخچال پخش نشود .

- ازتابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید

نور مستقیم خورشید باعث فاسد شدن سیر می شود و گرما کمک می کند بوی سیر بیشتر پخش شود . بوته های سیر پوست نکنده را در سبد سیمی گوشه آشپزخانه یا آبدارخانه تان آویزان کنید و خارج از نور مستقیم خورشید قرار دهید بهترین...

(مشاهده کامل پاسخ)

برای براق شدن ظروف آلومینیوم کافی است چند قاشق سرکه را داغ کرده و آن را داخل قابلمه ریخته و با استفاده از اسفنج به تمام قسمت های داخلی ظرف... (مشاهده کامل پاسخ)


مرحله اول:از ترکیب یک فنجان جوش شیرین با مقداری آب یک خمیر نسبتا سفت به دست آورید. سپس با یک اسفنج مربوط خمیر را بر روی قسمت های مورد نظر به آرامی کشیده و اجازه می دهید تا خشک شود. جوش شیرین ، خود یک سفید کننده طبیعی است اما اگر به سفید کننده قوی تری نیز دارید بهتر است به جای آب ، از سرکه استفاده نمایید.

مرحله دوم : دو قاشق غذاخوری مایع سفید کننده را با آب ترکیب نمایید و سپس توسط یک پارچه به آرامی بر روی محل مورد نظر بکشید. به مدت 4 ساعت باید مایع روی وسیله شما باقی بماند. بعد از گذشت این...

(مشاهده کامل پاسخ)