دنبال کن

علی زرین

هنرمند


بله چون ماسک هایی که چند بار استفاده شوند، عامل انتقال بیماری هستند. البته ماسک های پارچه ای قابلیت استفاده چندباره دارندو باید بعد از هر بار استفاده شست وشو و ضد عفونی... (مشاهده کامل پاسخ)

دیابت

ورزش روزانه و منظم بصورت پیاده روی های سریع (دویدن اهسته ) 20 مرتبه در روز هر بار فقط 15 ثانیه همراه با 5 تنفس عمیق شکمی جویدن هرلقمه 33 مرتبه بین غذا و تا دو ساعت بعد غذا ماست و سالاد و مایعات و میوه مصرف نشود همراه با غذا 5 عدد زیتون صبحها اب انار یا اب سیب یا پرتقال همراه با نان سنگگ، مصرف مواد سرخ کردنی و فست فود و مواد کارخانه ای و مواد غلیط و لزج مانند ماکارونی و حلیم و کله پاچه و کنجد و انبه و خرما و موز و گوشت گاو به حداقل برسد. خواب شب تاکید میشه از ساعت شب 9 تا ساعت 4 صبح... (مشاهده کامل پاسخ)


فضاهای موجود در خانه از جمله همه دستگیره‌ها، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه باید با وایتکس رقیق شده همراه با آب، ضدعفونی شود. علاوه بر این فردی هم که قرار است آشپزی کند می‌بایست پروتکل‌های بهداشتی از جمله پوشیدن دستکش و ماسک را رعایت کند. همچنین شست وشوی دست‌ها با آب و صابون بعد از دور انداختن ماسک و دستکش نیز نباید فراموش شود. بعد از اینکه افراد مبتلا بهبود یافتند، نیازی به شستشوی زیاد از حد خانه با مواد ضدعفونی وجود ندارد بلکه در حد نرمال به روال سابق، وسایل را ضدعفونی باید... (مشاهده کامل پاسخ)


همه افرادی که تست PCR آنها مثبت می‌شود، نیازی به دادن اسکن ریه ندارند اما افرادی که در آنها علایم ریوی از جمله تنگی نفس وجود دارد، باید اسکن ریه هم... (مشاهده کامل پاسخ)


از روزی که اولین علامت در فرد از جمله تب، بدن درد و سایر علایم بروز می‌کند، باید قرنطینه شروع شود و ایام قرنطینه به مدت 14 روز طول می‌کشد. از موقعی که ویروس کرونا در حلق فرد مبتلا تراوش می‌کند و علایم در بیمار ظاهر می‌شود، دو هفته طول می‌کشد تا ویروس از بین برود. همچنین بعد از دو هفته فرد باید تست خون بدهد تا از سلامت خود مطمئن... (مشاهده کامل پاسخ)


بیماری پارکینسون یک بیماری عصبی است که اغلب در سنین بالای 50 تا 70 سال روی می‌دهد. البته در مواردی بیماری پارکیسنون در سن زیر 50 سال هم مشاهده شده است ولی این موارد بسیار کم هستند و این بیماری در کنار بیماری آلزایمر به عنوان مهم‌ترین بیماری‌های اعصاب دوران پیری شناخته شده... (مشاهده کامل پاسخ)


به دلیل بوجود آمدن اتصال کوتاه در دو سر قطب‌های آن، شارژ بیش از حد مجاز آن توسط شارژر یا دینام، مسدود شدن دریچه‌ها و مسدود شدن بخار اسید در داخل باتری‌ها، عدم رعایت اصول سرویس و نگهداری باتری، عدم کیفیت و مرغوبیت باتری‌های تولید... (مشاهده کامل پاسخ)


تنظیم، اداره و صرفه جویی در زمان، کاهش استرس، ایجاد آمادگی و توانمندی برای انجام کارها، انجام کارها در زمان تعیین‌شده و کاهش حجم فعالیت‌های کاری، ظارت و آگاهی داشتن بر فعالیت‌ها، ایجاد اثربخشی و بهره‌وری در کارها، جلوگیری از ایجاد سردرگمی، پشیمانی، حسرت و تعلل در کارها و به دست آوردن فرصت‌های... (مشاهده کامل پاسخ)


 برای مبتلایان بدون علامت بین سه تا هفت روز قرنطینه کافی است و بعد می توانند با ماسک بیرون آیند. معمولا گفته می شود مدت قرنطینه مبتلایان بدون علامت می تواند کمتر باشد و حداکثر بعد از ۱۰ روز می توانند از قرنطینه خارج شوند، اما افرادی که علائم دارند حداقل باید تا ۱۴ روز قرنطینه... (مشاهده کامل پاسخ)


 بله به دلیل آلوده بودن ترشحات فرد مبتلا به ویروس کووید-۱۹، بهتر است زمانی که تست PCR فردی مثبت شد یا شک داشت که ممکن است ناقل باشد، از سرویس بهداشتی جداگانه استفاده کند. بهتر است از سرویس فرنگی استفاد شود، چراکه این امکان وجود دارد قبل از کشیدن سیفون با بستن در آن از پخش هوای آلوده به فضای توالت جلوگیری... (مشاهده کامل پاسخ)